Miasto Cieni

Forum klanu "Miasto Cieni".

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

#1 2014-03-03 17:38:32

 Joido

Administrator

23048214
Zarejestrowany: 2014-02-16
Posty: 42
Punktów :   

Kryteria przyjmowania nowych - moja propozycja

Zna ktoś z was pojęcie zarządzania jakością? Zagadnienie to w istocie odnosi się do wypracowania pewnych mechanizmów i procedur których celem jest stworzenie i kontrolowanie standardów jakościowych tak, aby nie tylko trzymały poziom, ale jednocześnie rozwijały się synchronicznie do zmieniających się potrzeb organizacji.

I to jest właśnie rzecz, której brakuje mi w procesie rekrutacji do naszego klanu. Oczywiście nie mam nic do nowych członków, ale uważam po prostu że jeśli będziemy mieli jasno postawione formalne wymogi, to łatwiej będzie wyszukać i przyjąć osoby... "zrobione" które naprawdę wiedzą jak grać i są umiarkowanie aktywne. Których nie trzeba aż tak pilnować ani douczać.

Moja propozycja kryteriów:

1. Poziom - minimalny poziom wyższy o 10-15 od najniższego poziomu w naszym klanie. Wyjątkiem są osoby, które mają bardzo dużą dynamikę rozwoju postaci - tzn. młode konto, które nadzwyczaj szybko zdobyło poziom porównywalny z naszymi graczami. Oczywiście poziom to nie wszystko, ale jeśli ktoś rozwija się szybciej niż inni, to świadczy to o jego motywacji, aktywności itp.
2. Stosunek wykonanych zadań do przepracowanych godzin - co najmniej 1;1 a preferowany 1,2-1,5:1 - jeśli spojrzycie na dowolne konto, to wszyscy silni, dynamicznie rozwijający się gracze mają taki właśnie stosunek, zaś leniuchy nieco poniżej 1:1. Wynika to z faktu, że dziennie możesz przepracować maksymalnie 20-22 godziny jeśli robisz zadania. Zaś zleceń od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu - świadczy o tym, że wydajemy WSZYSTKIE punkty krwi i nic nie marnujemy oraz pośrednio świadczy, że korzystamy z mikstur.
3. Mikstury - co najmniej doświadczenia i szybkości. Co najmniej - wariant optymalny to wszystkie 4. Tak naprawdę, bardzo łatwo jest mieć wszystkie mikstury a nawet ogromne ich zapasy - jeśli jest się aktywnym, a takich właśnie graczy nam potrzeba.

4. Kryterium dodatkowe - dla tych, którzy rekrutowani są z innego klanu. Jeśli klan ma restrykcje np: 10 charyzmy x level to wypada sprawdzić jaki poziom ma rekrutowany przez nas gracz. Bo jeśli nie respektuje nawet tak małego wymogu w swoim klanie, to chyba wszyscy domyślamy się, jak będzie respektował u nas.

Uważam też, że można by zrobić okres przejściowy dla nowych - 4-5 tygodni, w czasie których patrzymy na takie elementy i zachowania. Jeśli ktoś przez taki okres ma jakieś negatywne postawy albo olewa, to prędzej czy później to wyjdzie. Wylot z automatu - choć oczywiście taka osoba powinna zostać poinformowana jaką ma sytuację.
Bo jeśli ktoś chce do klanu a nie potrafi utrzymać ciągłości mikstur, to już wiadomo jak gra...

Kryteria te ustawiłem tak, aby znajdowały się nieco powyżej naszego średniego gracza. Ponieważ jako klan powinniśmy równać do lepszych a nie przyjmować sierotki i zagubione owce.

A jakie jest wasze zdanie?


Be mindful of the voices.They will whisper in your sleep.
You are with the chosen, but you choose for yourself.
You are cursed with free will.

Offline

 

#2 2014-03-03 21:14:34

 Darkness Inside

Nowy użytkownik

46927839
Skąd: Czeladź
Zarejestrowany: 2014-02-16
Posty: 6
Punktów :   

Re: Kryteria przyjmowania nowych - moja propozycja

dla mnie w porządku.

Offline

 

#3 2014-03-03 21:41:47

 Daivi

Nowy użytkownik

2363989
Skąd: Kielce
Zarejestrowany: 2014-02-17
Posty: 8
Punktów :   

Re: Kryteria przyjmowania nowych - moja propozycja

Elegancko rozpisane i przemyślane każde słowo. Good. (:

Offline

 

#4 2014-03-04 18:50:55

blacksky

Moderator

Zarejestrowany: 2014-02-16
Posty: 34
Punktów :   

Re: Kryteria przyjmowania nowych - moja propozycja

Zgadzam sie z Tobą Joido w 100 %. Niedługo prawdopodobnie będziemy musieli szukać nowych osób do klanu więc potrzebna jest osoba która będzie rekrutować. Ktoś sie zgłasza?

Offline

 

#5 2014-03-05 16:07:05

 Joido

Administrator

23048214
Zarejestrowany: 2014-02-16
Posty: 42
Punktów :   

Re: Kryteria przyjmowania nowych - moja propozycja

Planujesz jakies zmiany w tym systemie?


Be mindful of the voices.They will whisper in your sleep.
You are with the chosen, but you choose for yourself.
You are cursed with free will.

Offline

 

#6 2014-03-05 19:04:54

blacksky

Moderator

Zarejestrowany: 2014-02-16
Posty: 34
Punktów :   

Re: Kryteria przyjmowania nowych - moja propozycja

Uważam że system który podałeś jest dobrze przemyślany i będzie dobrze funkcjonował, więc nie.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.sekai-no-okama.pun.pl www.graopokemonach.pun.pl www.volleyballhax.pun.pl www.whoisnext.pun.pl www.chelpdesk.pun.pl